Witamy serdecznie na stronie
Szkoły Podstawowej 
im. Marii Konopnickiej
w Grabownicy Starzeńskiej.

Aktualności

GRABOWNICKIE ANIOŁY 2019

Dekanalny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Grabownicy Starzeńskiej.

W dniu 26 stycznia 2019 roku świątynia w Grabownicy Starzeńskiej rozbrzmiała śpiewem kolęd i pastorałek.

Z inicjatywy proboszcza parafii, ks. Jana Szmyda odbył się Dekanalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W organizację tego przedsięwzięcia włączyły się miejscowe duszpasterstwa, instytucje i stowarzyszenia: Akcja Katolicka, Rycerstwo Niepokalanej, Rada Duszpasterska, Szkoła Podstawowa, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska, Grupa Dobra Myśl, Koło Gospodyń Wiejskich. Konkurs rozgrywany był w trzech grupach wiekowych: przedszkolaki, dzieci z klas 0 -III oraz uczniowie z klas IV-VI; w kategoriach solistów i zespołów. Do udziału zgłosiło się 27 solistów i 11 zespołów (w tym 3 instrumentalne), łącznie około 80 uczestników z pięciu parafii Dekanatu Grabownickiego.

Był to dzień niezapomnianych wrażeń i doznań zarówno artystycznych jak i duchowych. Kolędy w wykonaniu dzieci są niepowtarzalne, dlatego wszystkich uczestników można uznać za zwycięzców. Zachwycili słuchaczy swoim śpiewem, grą na instrumentach i interpretacją, tym samym oddając chwałę Jezusowi. Należało jednak wyłonić najlepszych z najlepszych. Występy oceniało jury w składzie: Zofia Kielar ze Szkoły Muzycznej w Sanoku, Agnieszka Adamska z Muzeum Regionalnego w Brzozowie oraz ks. Bogdan Zajdel – proboszcz Parafii Jabłonka.

Oto jak przedstawiają się wyniki:

Kategoria soliści:

● W grupie przedszkolaków:

I miejsce:
Emilia Telesz (Humniska) „Nie płacz Jezu” - opiekun Bernardyna Kędra.

Wyróżnienie:
Milena Emilia Achirico Zarzyka występ z rodzicami (Dydnia).

● W grupie dzieci 0-III:

I miejsce:
Dominik Oleniacz (Grabownica) „Przylecieli tak śliczni anieli,” akompaniament: Tomasz Zdziebko (akordeon) – opiekun Teresa Galik.

Wyróżnienia:
Maria Sąsiadek (Grabownica) „Była noc”- opiekun Izabela Zając
Amelia Żelazko
(Humniska) „Od serca do ucha”– opiekun Bernardyna Kędra.
Wiktoria Dąbrowska (Pakoszówka) „Z narodzenia Pana”– opiekun Bernardyna Kędra.

● W grupie uczniów klas IV-VI Soliści:

I miejsce:
Jakub Grządziel (Grabownica) „Od serca do ucha”- opiekun Elżbieta Błądzińska.

Wyróżnienie:
Natalia Korfanty (Grabownica) „Bóg się rodzi”- opiekun Elżbieta Błądzińska.

Kategoria Zespół wokalny

● W grupie dzieci 0 -III:

Aniołki z Trzeciej Klasy (Grabownica) „Aniołek najładniejszy” – opiekun Elżbieta Błądzińska.

● W grupie uczniów IV – VI:

Schola Boże Nutki (Humniska) „Złota Gwiazda Dawida”- opiekun Bernardyna Kędra.

Kategoria zespół instrumentalny

   I miejsce:

Trio Saksofonowe (Szkoła Muzyczna I stopnia w Dydni) „Dzisiaj w Betlejem”- opiekun Rafał Florek.

Nagroda publiczności:

Naomi Magdalena Achirico Zarzyka „Oj Maluśki, Maluśki” - opiekun Małgorzata Indyk.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy oraz wykonaną specjalnie na tę okazję statuetkę GRABOWNICKIE ANIOŁY, którą zaprojektował Zygmunt Kiepura z Grupy Dobra Myśl.

Podczas konkursu obecny był Dziekan Dekanatu Grabownickiego ks. Edward Stępień, a jego finał zaszczycił swoją obecnością ks. dr Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w Przemyślu, który przekazał podziękowania w imieniu ks. Arcybiskupa Adama Szala.

Uroczystość prowadziła nauczycielka religii tutejszej szkoły pani Magdalena Pietrasz. Pięknym zwieńczeniem konkursu był występ kapeli „Tońko” z Dynowa, która zaprezentowała wiązankę kolęd kresowych.

Barbara PodulkaWięcej zdjęć w galerii